Dzięki pomocy mundurowych urlopowicze bezpiecznie dotarli na brzeg - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Dzięki pomocy mundurowych urlopowicze bezpiecznie dotarli na brzeg

Wczoraj (28.07.19) policjant z posterunku w Osiu wspólnie z ratownikiem Wdeckiego WOPRu pomogli urlopowiczom wypoczywającym nad Zalewem Żurskim (pow. świecki). Podczas rekreacyjnego rejsu Wdą ich rower wodny uległ awarii. Nie byli w stanie sami dotrzeć do brzegu. Na szczęście o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad zalewem dbali policjanci i ratownicy.

Wiele razy policjanci i ratownicy wodni podejmowali wspólne przedsięwzięcia po to, aby wzbogacać wiedzę i umiejętności w zakresie ratownictwa wodnego. Wzajemne przekazywanie informacji, spostrzeżeń, czy dzielenie się doświadczeniem z pewnością przynosi obopólną korzyść. Podczas wspólnych patroli na Zalewie Żurskim służby dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i osób odwiedzających gminę Osie.

Wzmożone patrole na wodzie policjantów ze Świecia oraz ratowników Wdeckiego WOPRu, w okresie wakacyjnym, są częstym widokiem. Podczas działań policjanci i ratownicy promują wśród wypoczywających odpowiedzialne postawy i zachowania w kontekście rekreacji wodnej, wszystko po to, aby wyeliminować tragiczne zagrożenia nad akwenami wodnymi. 

Zdarzają się jednak sytuacje, w których muszą interweniować. Tak też było wczoraj (28.07.19) po południu. Mundurowy patrol zauważył czworo urlopowiczów potrzebujących pomocy. Rower wodny, którym pływali uległ awarii i nie byli w stanie sami dotrzeć do brzegu. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli z pomocą. Policjant chwycił linę i wspólnie z ratownikiem odholowali wczasowiczów bezpiecznie na brzeg, który był oddalony o kilkaset metrów.

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska
  • Policjant holuje rower wodny
  • Patrol policji i ratowników WOPRu pomaga wczasowiczom dotrzeć do brzegu
  • Policjant podczas kontroli kąpieliska w Tleniu