Kontrole autokarów przed wyjazdami - Kontrola autokarów - KPP w Świeciu

Kontrola autokarów

Kontrole autokarów przed wyjazdami

Lato to okres zorganizowanych wyjazdów na wycieczki szkolne, kolonie, różnego rodzaju obozy i zgrupowania. Każdy z uczestników wyjazdu powinien bezpiecznie dotrzeć do celu podróży. Aby tak się stało, wzorem lat ubiegłych, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu prowadzą kontrole autokarów oraz pojazdów przewożących dzieci.

Wiosną oraz w czasie wakacji odnotowuje się zwiększoną liczbę zorganizowanych wyjazdów. W wycieczkach, przejazdach na obozy, koloniach i zgrupowaniach uczestniczą zarówno dorośli, jak i dzieci. Każdy z uczestników chce i ma prawo bezpiecznie dotrzeć do miejsca wypoczynku. Dlatego też policjanci świeckiej komendy regularnie prowadzą kontrole autobusów.

Przypominany rodzicom i organizatorom wycieczek o możliwości skontrolowania autokaru przed wyjazdem. Informujemy, że od dnia 04.06.2018r. będą one realizowane przez policjantów WRD KPP każdorazowo w Świeciu na parkingu przy ul. Wojska Polskiego 76 (przy markecie LIDL). Zgłoszenia prosimy kierować w formie wniosku o przeprowadzenie kontroli autobusu, przesłanego na adres Komendy Powiatowej Policji w Świeciu, ul. Wojska Polskiego 153 lub e-mailem na adres: przemyslaw.kaldowski@bg.policja.gov.pl z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Wzór wniosku znajduje się w załączniku.

W celu uzgodnienia szczegółów kontroli autokaru można kontaktować się pod numerem telefonu: 52 33 32 539 w godz. 7.30 - 15.30 od poniedziałku do piątku.

 

Autor: Przemysław Kałdowski
Publikacja: Joanna Tarkowska

Pliki do pobrania