Kontrole autokarów przed wyjazdami - Kontrola autokarów - KPP w Świeciu

Kontrola autokarów

Kontrole autokarów przed wyjazdami

Wiosna i lato to okres zorganizowanych wyjazdów na wycieczki szkolne, kolonie, różnego rodzaju obozy i zgrupowania. Każdy z uczestników wyjazdu powinien bezpiecznie dotrzeć do celu podróży. Aby tak się stało, wzorem lat ubiegłych, policjanci ruchu drogowego komendy w Świeciu prowadzą kontrole autokarów oraz pojazdów przewożących dzieci.

Wiosną oraz w czasie wakacji odnotowuje się zwiększoną liczbę zorganizowanych wyjazdów. W wycieczkach, przejazdach na obozy, koloniach i zgrupowaniach uczestniczą zarówno dorośli, jak i dzieci. Każdy z uczestników chce i ma prawo bezpiecznie dotrzeć do miejsca wypoczynku. Dlatego też policjanci ruchu drogowego komendy w Świeciu weryfikują docierające do nich sygnały o niesprawnych autokarach przewożących grupy osób.

Przypominany rodzicom i organizatorom wycieczek o możliwości skontrolowania autokaru przed wyjazdem. Informujemy, że będą one realizowane przez policjantów na wyznaczonych przez zgłaszających kontrolę parkingach. Zgłoszenia prosimy kierować w formie wniosku o przeprowadzenie kontroli autobusu, przesłanego na adres Komendy Powiatowej Policji w Świeciu, ul. Wojska Polskiego 153 lub e-mailem na adres: komendant-swiecie@bg.policja.gov.pl z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Wzór wniosku znajduje się w załączniku.

W celu uzgodnienia szczegółów kontroli autokaru można kontaktować się pod numerem telefonu: 47 752 52 39 w godz. 7.30 - 15.30 od poniedziałku do piątku.

 

Autor: nadkom. Sylwia Gładyszew
Publikacja: Joanna Tarkowska

Pliki do pobrania